mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Τέλος για τον Heidolf

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Τέλος για τον Heidolf Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τέλος για τον Heidolf   Τέλος για τον Heidolf I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 14:28

Τέλος για τον Heidolf Heidol10

Ο Γερμανός αναβάτης των 250cc Dirk Heidolf, αποφάσισε να αποσυρθεί από την ενεργό δράση δίνοντας Συνέντευξη Τύπου στην πίστα του Sachsenring. Σε φορτισμένο κλίμα ο βετεράνος εξήγησε τους λόγους της αποχώρησης του, ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει όλους όσους τον είχαν βοηθήσει αυτά τα χρόνια της καριέρας του. Ο αναβάτης από το Holenstein έκανε το ντεμπούτο του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ταχύτητας το 2002 σε μια εντυπωσιακή χρονιά γι’ αυτόν. Κατάφερε να κατακτήσει βαθμούς σε πέντε αγώνες και να καταλήξει στην 20η θέση της κατάταξης. Το 2003 έχασε αρκετούς αγώνες λόγω τραυματισμού, αν και είχε κάποιες καλές εμφανίσεις. Η επόμενη χρονιά τον βρήκε στην ομάδα της Castrol Kiefer με την οποία θα συνέχισε και το 2006. Πέρσι ήταν η πέμπτη του συνεχόμενη χρονιά στην οποία συμμετείχε με την ομάδα της Kiefer-Bos-Sotin Aprilia η οποία έμελλε να είναι και η τελευταία.

Ο Γερμανός δήλωσε στους δημοσιογράφους στην πίστα του Sachsenring
«Αυτή είναι η δυσκολότερη ημέρα της ζωής μου. Αυτή η απόφαση δεν είναι εύκολη, άλλα προσωπικά πρέπει να πω ότι έφτασα σε ένα σημείο στο οποίο δεν μπορώ να συνεχίσω με τον ίδιο τρόπο. Έχω κουραστεί να εξηγώ όλη την ώρα τι πήγε στραβά. Θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα μου και τους χορηγούς μου για όλη την υποστήριξη που μου παρείχαν τα προηγούμενα χρόνια και το εκτιμώ πολύ. Αυτή είναι η μέρα που λέω αντίο στην αγωνιστική μου καριέρα και ανυπομονώ για νέες ευθύνες στην ζωή μου. Μπορεί να με δείτε σε μοτοσικλέτες δοκιμών από καιρό σε καιρό, και μπορεί επίσης στα γκαράζ, άλλα όχι ως επαγγελματία αναβάτη πλέον».

Ο Heidolf θα βρίσκεται από την επόμενη χρονιά στα paddock της ομάδας Racing Team Germany στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 250cc και δεν αποκλείεται να τον δούμε και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ως θεατή.

Πηγή: http://www.msfree.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ducpilot

ducpilot


Αριθμός μηνυμάτων : 222
Ηλικία : 62
Τόπος : Αθηνα Μπραχαμι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: SUZUKI HAYABUSA BMW GS650 HUSQVARNA WR 250

Τέλος για τον Heidolf Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τέλος για τον Heidolf   Τέλος για τον Heidolf I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 22:32

Θελει ψυχη για να σταματας κατι που αγαπας πολυ,αλλα τι να κανεις ετσι ειναι η ατιμη η ζωη. _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chriko

chriko


Αριθμός μηνυμάτων : 196
Ηλικία : 54
Τόπος : Aθηνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Ducati Multistrada 1000 DS

Τέλος για τον Heidolf Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τέλος για τον Heidolf   Τέλος για τον Heidolf I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 00:21

ducpilot έγραψε:
Θελει ψυχη για να σταματας κατι που αγαπας πολυ,αλλα τι να κανεις ετσι ειναι η ατιμη η ζωη. _thumbsup


Οντως !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Τέλος για τον Heidolf Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τέλος για τον Heidolf   Τέλος για τον Heidolf I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 01:47

Μακαρι ολοι να αποχορουν ΟΡΘΙΟΙ και ΔΥΝΑΤΟΙ .... ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ...... _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τέλος για τον Heidolf
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Μοτο Επικαιρότητα :: Αγωνιστικά νεα-
Μετάβαση σε: