mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως

Πήγαινε κάτω 
+10
thunderosaurus
montexristos
Japanian
mitsos84
^tasoulis^
gmeles
coustaeu
KARAFLODAIMON
NR750
lskostas
14 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lskostas

lskostas


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 15:30

Κυριακη βραδυ και κατα την προσφιλη μου τακτικη ενω η πολη κοιμαται αποφασιζω
να κανω μια βολτα στην αδεια Αθηνα...

Πριν λιγο ημουν για καφε σε συναντηση με καποια παιδια απο εδω και το κλιμα δειχνει οτι θα τελειωσω ηρεμος το ΣΚ και χωρις ευτραπελα...αμ δε...


Ωραιος καιρος...λιγο ντυσιμο και το κρυο ειναι υποφερτο...κρανος,μποτες το "μυαλο μου" και εφυγα...


Κατεβαινω απο Δικαστηρια και στριβω αριστερα προς λεωφορο Αλεξανδρας κατω απο την γεφυρα...

Ειχα ενα συναισθημα το οποιο δυσκολα το περιγραφω,ολα να πηγαινουν καλα για σενα αλλα οι γυρω σου
να προσπαθουν να σε ριξουν...ετσι αισθανομουν...

Επειδη παντα την παθαινω απο τριτους ανοιξα λιγο την ζελατινα και σαν παγος ο αερας
με επανεφερε στα γνωστα επιπεδα επαγρυπνισης.


περνωντας λοιπον την γεφυρα στα Δικαστηρια δεξια βγαινω Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑς και στα καπακια παρατηρω οτι η κινηση δεν ειναι τοσο αυξημενη.Κοιταζω παντα και μπαινοντας στην Λεωφορο κοβω αμεσως αριστερα του δρομου ωστε στο υψος του αγαλματος της Αθηνας να φυγω μεσα προς Εξαρχεια(Εχει φαναρι εννοειτε)


κατεβαινοντας λοιπον τι βλεπω???Ενα Cayenne,φαρδυ πλατυ εχει σταματησει δεξια της λεωφορου εχει βγαλει φλας και τα λοιπα και κατι περιμενει...flash οχι αλαρμ


Εχω φθασει στο φαναρι και περιμενω...η κινηση που βλεπω στους καθρεφτες ειναι αραιη αλλα τα αυτοκινητα
περνανε διπλα μου μ αρκετη ταχυτητα.


Ειμαι σταματημενος και κοιταζω το φαναρι. . .με κινηση ΜΑΤ ο γκιοζης κοβει καθετα την λεωφορο και ναι
καλα καταλαβατε θελει να αποφυγει την αναστροφη 100 μετρα παρακατω θελει να ερθει απο το σημειο που περιμενω...οπου η αναστροφη ισοδυναμει με ...



Το πλοιο σταματα ακριβως στα δεξια μου ΚΑΘΕΤΑ στον δρομο και σχεδον εχει κοψει την αριστερη λωριδα
του δρομου.Tα αυτοκινητα πλησιαζουν,κοιταζω τον καθρεφτη μου...και τον κοιταζω να δω αντιδρασεις




Τον κοιταζω επιμονα "δεν μπορει,πρεπει να το χει καταλαβει τι θα γινει τωρα"
Ενω η ξανθια bimbo διπλα του ειναι ολα τα λεφτα...αταραχη δεν παιρνει χαμπαρι το τσολι...
ο μαλακας φαινεται ν ανησυχει λιγο περισσοτερο...


"Να σου πω...τι κανεις?"
με κοιταζει ο Χανος...
Μπορεις να κανει λιγο στην ακρη να περασω?

"Οχι"του λεω"

Μα δεν βλεπεις???...μου δειχνει τα αυτοκινητα που πλησιαζαν


Τα βλεπω.Εσυ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ???

Τρωει ενα στανιο και φευγω λιγο μπροστα...μπαινει κι αυτος προς την ανοδο μιλαμε για ΦΟΥΛ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ.
τα αυτοκινητα μολις που περασανε...


Πραγματικα λιγο ηθελα να τσακωθω.Και σε τετοιες περιπτωσεις τελιωμο δεν θα χω...



Προσοχη-Ο μαλακας κτυπα εκει που δεν το περιμενεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 15:40

Τιμωρε ras. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KARAFLODAIMON

KARAFLODAIMON


Αριθμός μηνυμάτων : 133
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: Αυτή που σας πατάει όλους FZ1

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 15:45

Εγώ δεν θα το κούναγα ρούπι! devil.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coustaeu

coustaeu


Αριθμός μηνυμάτων : 61
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: ΣΟΥΤΖΟΥΚΙ V-strom 650abs

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 16:12

Καλόοοοοοοο...


Αν μπορείς κάνε upload ένα σχεδιάγραμμα για να το καταλάβω και οπτικά...

Πάντως πρέπει να ήταν καλό το σκηνικό...lol

Η ξανθιά είχε μαστουρώσει ... γι αυτό ήταν ατάραχη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 16:22

lskostas έγραψε:
Κυριακη βραδυ και κατα την προσφιλη μου τακτικη ενω η πολη κοιμαται αποφασιζω
να κανω μια βολτα στην αδεια Αθηνα...

Το αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι! Προτιμω την κινηση και της μικρες ταχυτητες της γιατι το βραδυ εχω δει τα πιο απιστευτα σκηνικα....Σπανια θα κυκλοφορησω τετοιες ωρες με μοτοσυκλετα....
1000 φορες παρε την μοτοσυκλετα σου βραδυ και κανε μια Χαλκιδα παρα μεσα στην πολη!
Τετοιες ωρες κοκκινα φαναρια-στοπ-προτεραιοτητες απλα δεν υπαρχουν, ο δυνατοτερος επιβιωνει και δυστηχως δεν ειμαστε εμεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 17:05

Και εγω βραδυ εβγαινα συνηθως αλλα σχεδον παντα εκτος αθηνας..χαλκιδα,λουτρακι,πορτο ραφτη.

Η πολη το βραδυ ειναι επικυνδινη _scare.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 19:03

o μαλακας ειναι ανικητος!!!! οπλιστητε με μουτζες!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
Japanian




Αριθμός μηνυμάτων : 140
Ηλικία : 52
Τόπος : Περιστέρι City
Registration date : 17/01/2008

My Bike
Μοτό:

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 19:46

Αχ ρε Κωστή...που ήμουν να τον περάσουμε ένα χεράκι.Πάντως όπου βλέπεται μεγάλο SUV μέγιστη προσοχή.Εχουν το σύνδρομο του "Αθάνατου"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
montexristos

montexristos


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 42
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HONDA

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 20:38

δηλαδη ειμαι σοβαρα γιατρε μου???????
_scare.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thunderosaurus

thunderosaurus


Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: YAMAHA YZF1000R

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 21:08

'Ηρεμα λεβέντες. Οι καιροί άλλαξαν.
Δεν σας κάνω τον έξυπνο γιατί κι εγώ πέρασα τουλάχιστον δύο δεκαετίες με λυμένο το ζωνάρι μου για καβγά, ειδικά όταν είχα προηγουμένως κινδυνεύσει και δεν με σταματούσε τίποτε. Και έχω κάνει πολλούς.
Τώρα όμως έχουν περισσέψει τα κουμπούρια, οι σιδερογροθιές και γενικά παντός είδους εργαλεία.
Προσοχή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://picasaweb.google.com/oliadellatola
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 21:31

Japanian έγραψε:
Αχ ρε Κωστή...που ήμουν να τον περάσουμε ένα χεράκι.Πάντως όπου βλέπεται μεγάλο SUV μέγιστη προσοχή.Εχουν το σύνδρομο του "Αθάνατου"

Σωστος σε αυτο το συνδρομο εχω πεση και εγω παρα πολλες φορες μεχρι και κοντρα ηθελε να παμε ενας με porche στην παραλιακη ..... cool.g cool.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 22:39

Black Hornet έγραψε:
Japanian έγραψε:
Αχ ρε Κωστή...που ήμουν να τον περάσουμε ένα χεράκι.Πάντως όπου βλέπεται μεγάλο SUV μέγιστη προσοχή.Εχουν το σύνδρομο του "Αθάνατου"

Σωστος σε αυτο το συνδρομο εχω πεση και εγω παρα πολλες φορες μεχρι και κοντρα ηθελε να παμε ενας με porche στην παραλιακη ..... cool.g cool.g
Ε - Λ - Ε - Ο - Σ!!!
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!ΜΕ ΤΑ ΖΩΑΑΑΑ!!!
Προσοχη παιδες....παντα ορθιοι ολοι ευχομαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OrEsTiS

OrEsTiS


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 42
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HUSQVARNA TE610SM

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 23:09

Kαι εμενα φιλος μου πριν λιγες μερες χτυπησε πανω σε αυτοκινητο με το 610 του οταν εκανε χειροφρενο ενας μ@λ@κ@ς,μαλλον το 610 παει για πεταμα κριμα γιατι το ειχε πολυ ωραιο,αλλα θα αποζημιωθει $$$ γιατι εφταιγε ο αλλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lskostas

lskostas


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΔευ Ιαν 21 2008, 23:30

Mαγκες να ξεκαθαρισω κατι...
να μπλεξω σε καυγα λογω "κοντρας"
το θεωρω τουλαχιστον γελοιο και αφετερου ανουσιο και
στις περισσοτερες των περιπτωσεων ειναι αδικο για την αντιπαλη πλευρα...

Ουτως η αλλως το περιστατικο που μου συνεβη χθες στρεφεται κατα
της σωματικης ακεραιοτητας ολων οσων περναγαν απ το σημειο συμπεριλαμβανομενου και εμου.


Η παραθεση του Japanian πιο πανω εχει θυμο μεσα της,και οχι αυτοδικια,μιας που και γνωριζω το παιδι προσωπικα,αρα ξερω καποια πραγματα για τον χαρακτηρα του και κυριως γνωριζω τι εχει τραβηξει και αυτος -οπως ολοι μας νομιζω- απο την ρατσα των νεοΕλληνων οδηγων... ras.

Μερικες φορες τα λογια πανε αχρηστα...αυτο εχω να πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
soulnick

soulnick


Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki KLR 650

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 08:10

πολλες μουτζες στο backpack και εφυγες!

και μην ξεχνατε ποτε οτι ο μαλακας υπαρχει παντου,με διαφορετικες μορφες. κατι σαν τον "οξαποδω"!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NR750

NR750


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιληνη
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: VFR800 06 , XR250R 95

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 09:50

Σε πειραζα ρε

Δικιο εχεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lskostas

lskostas


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ηλικία : 44
Registration date : 14/01/2008

Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως   Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως I_icon_minitimeΤρι Ιαν 22 2008, 15:54

Παράθεση :
Σε πειραζα ρε

Δικιο εχεις

Το ξερω βρε παλιοχονδακια ...

kawasaki-logo katana:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Οχι ακριβως δυσαρεστο...προσοχη ομως
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΚΟΙΝΩΝΙΑ :: Δυσάρεστα-
Μετάβαση σε: