mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Κρανος...

Πήγαινε κάτω 
+16
Drakos
capo998
NR750
GFiotakis
soulnick
IASON
zak majol
spypetr
^tasoulis^
Carlos
NikosCB
snpl
veligekas
mitsos84
gmeles
Vampire
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 19:38

Να υποθεσω οτι σε αυτη τη κατηγορια μπαινουν τα κρανη κτλ??(δεν τα ειδα πουθενα αλλου...)
Τεσπα αν ειναι λαθος σορρυ,μεταφερτετο η σβηστε το κ το ξανακανω αλλου...

Λοιπον...Μετα απο λιγο ψαξιμο κτλ ηταν να ρωτησει ξαδερφος μου στη ολλανδια για κρανη shoei-arai μιας κ καποια εκει ειναι πιο φτηνα απο δω...
Τελικα τζιφος το θεμα...οσο εχουν εδω,εχουν κ κει...

Οποτε εψαξα κ βρηκα μερικα κρανη που μου αρεσουν σε πιο προσιτες τιμες αλλα απο τα γενικως γνωστα μαγαζια εδω ελλαδα που ειδα στο net δεν τα εχουν...
Αυτα τα βρηκα απο το www.fc-moto.de κ οι τιμες ειναι απο κει που εχω παρακατω...
ο λογος για τα...

AGV Stealth Multi (160€)
Κρανος... Agv_st11

HJC AC-11 Dragon (190€)
Κρανος... Hjc_ac10

Icon Legion Silver (270€)
Κρανος... Icon_l11

(ποιο πολυ απολα μαρεσει το 2ο,αμεσως μετα το 3ο κ μετα το 1ο...)
Τα 2 πρωτα φτανονται,το τριτο με τα χιλια ζωρια αλλα μαλλον φτανετε κ αυτο απο τιμη...

Ηθελα λοιπον να ρωτησω μηπως ξερετε κανενα καλο site απο μαγαζι εδω μπας κ βρω κανενα απο αυτα εκει η κατι που να μου αρεσει...
Και δευτερον...αν δεν βρω κατι απο δω...τα εξοδα αποστολης σημφωνα με το site ειναι 25 ευρω....αξιζει να το παραγγειλω απο κει?ποσο αξιοπιστο ειναι οτι θα στο φερουν κ δε θα πληρωσεις τσαμπα????

Ακουω γνωμες Smile
Αν εχετε κατι καλο να προτεινετε κ σε κρανος...τα γουστα μου τα ειδατε λιγο πανω κατω....θελω κατι που να μου αρεσει εμφανησιακα καθως θα με ωθει να το φοραω αργοτερα κ ειμαι σιγουρος Smile...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 19:56

Δες και στον www.louis.de αυτον τον καιρο εχει πολυ καλες προσφορες αυτον τον καιρο και υπαρχει τροπος να τα παρεις χωρις μεταφορικα και εξτρα χρεωσεις απο ατομο που συνεργαζεται μαζι του.
Ενδεικτικα εγω παρηγγειλα χθες εντουραδικες μποτες απο 230 ευρω μονο 100!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 20:13

παντος εκεινο το airoh που ελεγες ειδα να το φοραει ενα παλικαρι σε μαυρο ματ και ητανε...σουπερ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 20:24

mitsos84 έγραψε:
παντος εκεινο το airoh που ελεγες ειδα να το φοραει ενα παλικαρι σε μαυρο ματ και ητανε...σουπερ!!!
Για το s4 λες??
Ρε φιλε πηγα κ το ειδα απο κοντα στο stelpet στο μοναστηρακι....δε μαρεσε απο κοντα οσο περιμενα...ξενερωσα δε ξερω...

Gmeles βρηκα ενα καλο απο louis.de!!!
Lazer Vertigo Aikido 140 Ευρο
Κρανος... Lazer_10

Για πες ρε πως κ απο που μπορω να τα παρω κ γενικα τι παιζει με αυτον???
(θα σου ελεγα να στειλεις pm αλλα μπορει να χρειαστουν κ αλλοι οποτε πες εδω να φαινεται αν δεν εχεις προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 22:51

Εγω πάλι θα σε έλαγα να δεις απο ebay Εγω πριν απο κανα μήνα παραγγείλα και με ήρθε το shoei kiyionari TC5. Απο τα πιο καλα κράνη στην κατηγορία του. εδω κοστίζει 800-900ευρω. εμενα με βγηκε συνολικα με τελωνειο 500ευρω περίπου. Κέρδος? 300-400 ευρώ. Ψάξε το όμως πιο καλα. Θα προσπαθήσω να σε στείλω με μειλ αν βρώ τα σχετικά χαρτια και αποδείξης. Συγκεκριμένα στο τελωνειο πλήρωσα 86ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 01:13

Ρε συ δε με συμφαιρει...εμενα μαρεσανε 2 arai κ 1 shoei πολυ τα οποια εχουν εδω κανα 450ρι... αντε να τα βρω 300 εξω...με τα μεταφορικα πανε 390...να γλυτωσω τι?60 ευρω?? ε δε λεει....
Στις πιο μεγαλες τιμες οπως αυτες που ειπες λογικα κερδιζεις οντως παραπανω...
Αλλα στις πιο μικρες....
Ασε που τα φοβαμαι ρε γμτ απεξω...κ αμα βαλεις εσυ τα λεφτα κ δε σου στειλουν τπτ?και μπλεξε κ με πιστοτικες κτλ...δε ξερω πολυ αβεβαιο μου κανει το θεμα κ δε το ξερω κ καθολου πως δουλευουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
snpl

snpl


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 01:37

veligekas έγραψε:
Εγω πάλι θα σε έλαγα να δεις απο ebay Εγω πριν απο κανα μήνα παραγγείλα και με ήρθε το shoei kiyionari TC5. Απο τα πιο καλα κράνη στην κατηγορία του. εδω κοστίζει 800-900ευρω. εμενα με βγηκε συνολικα με τελωνειο 500ευρω περίπου. Κέρδος? 300-400 ευρώ. Ψάξε το όμως πιο καλα. Θα προσπαθήσω να σε στείλω με μειλ αν βρώ τα σχετικά χαρτια και αποδείξης. Συγκεκριμένα στο τελωνειο πλήρωσα 86ευρω.

Θεωρείς ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μεταφορά του κράνους? Θα ήθελα και εγώ ν παραγγείλω ένα κράνος απε΄ξω απλά με προβληματίζει το γεγονός το ότι μπορεί η κούτα του κράνους να έχει κακή μεταχείριση λόγω μεταφοράς με συνέπεια χτυπήματα ή και σπασίματα στο κράνος.Είναι βάσιμοι οι φόβοι μου ή μήπως είμαι υπερβολικός?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 01:40

snpl έγραψε:
veligekas έγραψε:
Εγω πάλι θα σε έλαγα να δεις απο ebay Εγω πριν απο κανα μήνα παραγγείλα και με ήρθε το shoei kiyionari TC5. Απο τα πιο καλα κράνη στην κατηγορία του. εδω κοστίζει 800-900ευρω. εμενα με βγηκε συνολικα με τελωνειο 500ευρω περίπου. Κέρδος? 300-400 ευρώ. Ψάξε το όμως πιο καλα. Θα προσπαθήσω να σε στείλω με μειλ αν βρώ τα σχετικά χαρτια και αποδείξης. Συγκεκριμένα στο τελωνειο πλήρωσα 86ευρω.

Θεωρείς ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μεταφορά του κράνους? Θα ήθελα και εγώ ν παραγγείλω ένα κράνος απε΄ξω απλά με προβληματίζει το γεγονός το ότι μπορεί η κούτα του κράνους να έχει κακή μεταχείριση λόγω μεταφοράς με συνέπεια χτυπήματα ή και σπασίματα στο κράνος.Είναι βάσιμοι οι φόβοι μου ή μήπως είμαι υπερβολικός?

Εγω που φοβαμαι μηπως δεν ερθει ΚΑΝ.....????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikosCB

NikosCB


Αριθμός μηνυμάτων : 320
Ηλικία : 42
Τόπος : AΘΗΝΑ
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Hayabusa

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 01:48

Το S4 το εχω εγω και ειναι οκ κρανος παντως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veligekas

veligekas


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki ZZR 1400

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 01:52

Παιδια θα βγάλω σκαναρισμα τις αποδειξεις και θα τα βάλω σε τόπικ. Πληροφοριακα ήρθαν όλα στην ΚΟΥΤΑ ΤΟΥς . Αθικτη. Σε 15μέρες ή 10 εργάσιμες. Φίλε μου ψάξε και στο ebay . Αν δεν εχει διαφορα μεγαλη παρε το απο εδω. αλλα ίσως και να ισχυει το αντιθετο.


Υ.Γ Που τα εχω βάλει ρε γαμώτο!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 01:55

Δε ξερω ρε συ Νικο....απο τις φωτο μου φαινοταν γαματο κτλ,μετα που πηγα κ το ειδα απο κοντα....δε ξερω μου δειξει την εντυπωση του ας το πουμε "τραβηγμενου" δλδ επειδη ειναι σαν εντουραδικο κ η ζελατινα μπροστα ειναι πιο τραβηγμενη κτλ... δε ξερω δε μου εκατσε καλα στο ματι ρε γμτ....
Θα κανονισουμε παλι να τα πουμε μολις κατεβω αθηνα οποτε απο περιεργια κ μονο αμα το φορας ερχομενος θελω να το δω απο κοντα πανω σε καποιον να δω πως ειναι...μηπως δεν ειναι τοσο χαλια οσο μου φανηκε απο κοντα.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Carlos

Carlos


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 43
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 02:36

Το fc moto στελνει με αντικαταβολή . Οπότε μην ανυσηχείς για τα λεφτά , το αν χαθούν .Εχουν παρατηρηθεί και περιπ΄τωσεις απώλειας αντικειμενων αλλά από τη στιγμη που δεν το πληρωνεις προκαταβολικα δε σε νοιάζει αυτό .

Το ebay είναι παραπολύ αξιόποστο . Το χρησιμοποιω κοντα δυο χρόνια τωρα και μονο μια φορα δε μου στείλανε κατι σπρει συνολικης αξίας 25Ε . Αν θελεις κατι από ebay , πες μου να στο φερω εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^tasoulis^

^tasoulis^


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ηλικία : 47
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 02:49

Για shoei και (Arai κατοπιν συνενοησεως με email)

www.j-helmet.com σε 3-4 μερες το εχετε,μιλαμε ειναι επαγγελματιες!

Μονο την συσκευασια να βλεπατε θα καταλαβαινατε..κουτα/φυσαλιδες χοντρες και ποιο μεσα το κουτι του arai..και δηλωμενο σαν gift οποτε ξεχνας και τα τελωνεια z029.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 14:50

Carlos έγραψε:
Το fc moto στελνει με αντικαταβολή . Οπότε μην ανυσηχείς για τα λεφτά , το αν χαθούν .Εχουν παρατηρηθεί και περιπ΄τωσεις απώλειας αντικειμενων αλλά από τη στιγμη που δεν το πληρωνεις προκαταβολικα δε σε νοιάζει αυτό .

Το ebay είναι παραπολύ αξιόποστο . Το χρησιμοποιω κοντα δυο χρόνια τωρα και μονο μια φορα δε μου στείλανε κατι σπρει συνολικης αξίας 25Ε . Αν θελεις κατι από ebay , πες μου να στο φερω εγω
Ρε συ το fc moto λεει να πληρωσεις η βαζοντας λεφτα στη τραπεζα ΠΡΙΝ η να πας απο paypal...(το οποιο δεν εχω ΙΔΕΑ πως δουλευει....)
Μεσω του paypal τα παιρνεις με αντικαταβολη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spypetr

spypetr


Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη-κέντρο απόκεντρο
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Triumph Daytona 955i

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 14:52

gmeles έγραψε:
Δες και στον www.louis.de αυτον τον καιρο εχει πολυ καλες προσφορες αυτον τον καιρο και υπαρχει τροπος να τα παρεις χωρις μεταφορικα και εξτρα χρεωσεις απο ατομο που συνεργαζεται μαζι του.
Ενδεικτικα εγω παρηγγειλα χθες εντουραδικες μποτες απο 230 ευρω μονο 100!!!!
Συνεργάζεται κάποιος από Ελλάδα, μαζί του?
Για δώσε στοιχεία...... think
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://spypetr.blogspot.com/
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 14:55

spypetr έγραψε:
gmeles έγραψε:
Δες και στον www.louis.de αυτον τον καιρο εχει πολυ καλες προσφορες αυτον τον καιρο και υπαρχει τροπος να τα παρεις χωρις μεταφορικα και εξτρα χρεωσεις απο ατομο που συνεργαζεται μαζι του.
Ενδεικτικα εγω παρηγγειλα χθες εντουραδικες μποτες απο 230 ευρω μονο 100!!!!
Συνεργάζεται κάποιος από Ελλάδα, μαζί του?
Για δώσε στοιχεία...... think

http://www.motopissaris.gr/v2/

Εδω Σπυρο, παρε τηλεφωνο και μιλα με τον Χρηστο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spypetr

spypetr


Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη-κέντρο απόκεντρο
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Triumph Daytona 955i

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 14:59

Ω....
Σ ευχαριστώ. _rock-on
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://spypetr.blogspot.com/
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 15:31

παντος θανο φιλικη συμβουλη...

μην παρεις κρανος σε καμια περιπτωση αν δεν το εχεις βαλει στο κεφαλι σου να δεις πως ειναι...

το οτι ενα κρανος ειναι το νουμερο σου δεν συμαινει οτι σου κανει κιολας.

υπαρχουν πολλες διαφορετικες φορμες στα κρανη ανα μαρκα. και εγω(πχ) για το shark s850 πηγενα αλλα τελικα πηρα το s650 γιατι αυτο καθοταν σωστα στο κεφαλι μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 17:47

Το ξερω ρε μητσο αλλα πως θα το δω αμα το φερουν απεξω??ακομα κ αν δεν παω απο το fc-moto κ παω απο louis.de που εχουν κ συνεργασια εδω....τα εχουν αυτοι εδω να παω να τα δω πριν το αγορασω???Ξερει κανεις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 17:48

Πας σε ενα μαγαζι που τα εχει, το δοκιμαζεις και λες ευχαριστω πολυ φευγοντας....
_thumbsup _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 17:54

Το προβλημα μου ειναι οτι ΔΕΝ το εχουν αλλοι που εχω ψαξει....αλλιως θα πηγαινα κ απο κει να το παρω το κρανος..... Sad Sad

Το ΓΕΝΙΚΟ μου προβλημα με τα μαγαζια σε μας εδω ειναι οτι αποσα εχω ψαξει στο ιντερνετ δεν εχουν κανενα κρανος που να μου αρεσει εμφανησιακα σχεδον καθολου...(στα 200 ευρω περιπου παντα)
Εχουν τα μισα γαμωτο μου...ακομα κ η colori πχ εχει τα μισα hjc...κ γω που βρηκα ενα ωραιο φυσικα λογω της τυχης μου ΔΕΝ το εχουν.... Neutral Neutral Crying or Very sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 00:06

Εκανα μια βολτα στην αντιπροσωπια της yamaha εδω κ βρηκα ενα shark που μαρεσει αρκετα θα ελεγα...
Shark_Frame 175 euro
Κρανος... Shark_10

Δεν ειναι σιγουρο οσο καλο εμφανησιακα οσο τα αλλα για μενα αλλα μπορω να το παρω επιτοπου,το τσεκαρα κ στο κεφαλι μου κ πιστευω ειναι οκ...
Κ αλλωστε αλλαζουμε παλι σε κανα 2-3 χρονια,δε θα το παντρευτω κιολας πιστευω...
τα 175 κ η shark με κανουν να πιστευω οτι εχει οντως τις προδιαγραφες για τη προστασια....
Για πειτε τη γνωμη σας κ πειτε κ λιγο τα σημαντικα που πρεπει να νιωθω φοροντας το κρανος κτλ πριν την αγορα κρανους για να σιγουρευτω οτι ειναι οκ...

(η εικονα για μενα το αδικει πολυ!!απο κοντα που το ειδα ειναι πολυ καλυτερο....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 11:24

Πειτε ρε σεις καποιος για το κρανος τα βασικα...δηλαδη πως κρινω οτι το κρανος μου ειναι οκ στο κεφαλι....μη παρω μικροτερο η μεγαλυτερο νουμερο.... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak majol

zak majol


Αριθμός μηνυμάτων : 268
Ηλικία : 46
Τόπος : under the water/Πειραιάς
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: suzuki vstrom 650abs

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 15:53

πρέπει να είναι σφιχτό στο κφάλι αλλά όχι να σε πνίγει.
Επίσης κάνε το τέστ με το δάχτυλο.
Το δάχτυλό σου δεν πρέπει να χωράει να μπεί ανάμεσα στο μέτωπό σου και το κράνος,αλλά προσοχή να μην είναι πολύ σφιχτό καθώς το συγκεκριμένο κομμάτι είναι το μόνο που δεν θα μαλάκώσει με τον καιρό(τα μαξιλαράκια του).Όλα τα άλλα θα χαλαρώσουν σιγά σιγά.Πρέπει λοιπόν να δείς άν σε ενοχλεί ή σου προκαλεί δυσφορία.Ένας καλός τρόπος είναι να το αφήσεις 5 λεπτα στο κεφάλι σου...(άν αυτό είναι εφικτό)
Θα σου πούν και οι πιό ειδικοί που υπάρχουν εδώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Κρανος... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κρανος...   Κρανος... I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 18 2008, 18:39

Λοιπον παιδες τελικα πηγα κ πηρα το προαναφερθεν κρανος απο τη yamaha εδω!
Σε medium μεγεθος που μου ειναι οκ σημφωνα με αυτα που λετε κ σεις...πεζει πολυ λιγο κ αυτο ειναι απο τα μαγουλα δεν παιζει δλδ πανω στο κεφαλι,στο μετωπο δλδ κτλ...
Πιστευω μου ειναι μια χαρα!

Πηρα απο τωρα το κρανος γιατι ετσι κ αλλιως δικυκλο θα παρω πολυ συντομα πρωτον,δευτερον χρησιμοποιουμε με τον αδερφο μου το transalp πολυ και το κρανος του 2ο ατομου ηταν προβλημα και τριτον το χρειαζομαι κ στα μαθηματα γιατι με το open face.... Very Happy

Αρα θα ελεγα οτι η αρχη εγινε με το κρανος Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κρανος...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: