mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT

Πήγαινε κάτω 
+36
Ouzo Power
BUSA MAKIS
VerzeOulis
BAD
Birichino
IASON
Multijohn
Nikker1985
nfot
allo_bar
alexandros
TheDentist
ducpilot
dagger moon
Greg61
koyrsaros_gr
ΟΡΦΕΑΣ ο ΛΥΡΙΚΟΣ
a$wto$
gmeles
zero
zero1
capo998
mitsos84
Black Hornet
Drakos
jony
stzog
Yotis
leopsomo
apostat
TC-Drift
petani
spypetr
SPiRiT
soulnick
GFiotakis
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
apostat

apostat


Αριθμός μηνυμάτων : 502
Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Honda VFR800

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:25

(Το έβαλα σε λάθος τόπικ, γιαυτό ξανάSmile


Να διακόψω για λίγο τον οχετό που ρέει σε αυτό το τόπικ, για να κάνω την χάρη αποκλειστικά και μόνο στον φίλο Θαντερόσαυρο, ο οποίος με έπεισε πως υπάρχουν κάποια άτομα στο Bikerspirit που αξίζει να ακούσουν και την άλλη άποψη.

Καθίστε λοιπόν πίσω, προσπαθήστε να κρατήσετε απόσταση από τα δρώμενα, και ακούστε τι έχω να πω όσο πιο ψυχρά μπορείτε.

Το πώς έφτασα στο σημείο να αυτοδιαγραφώ από το BS το περνάω έτσι, γιατί όποιος ήθελε κατάλαβε.

Φτάνουμε στα σημερινά: Από την στιγμή της αυτοδιαγραφής μας (δικιά μου και του Τάσου) δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα. Ο σέρβερ είναι νοικιασμένος από εμάς τους δύο, και ο Τάσος φέρει την ποινική ευθύνη του BS. Ήταν λοιπόν ξεκάθαρο, ότι έπρεπε να φύγει το όνομα Bikerspirit από τα χέρια του Τάσου, και από τον δικό μας σέρβερ.

Από την πρώτη στιγμή, είπαμε πως η μεταφορά του BS θα γίνει αφού ξεκαθαριστεί το θέμα του ονόματος. Το θέμα αυτό μέχρι σήμερα το βράδυ δεν είχε ξεκαθαριστεί ακόμα.

Βλέποντας όμως ότι ο Φιωτάκης έκανε τις απαραίτητες κινήσεις, ξεκίνησα να ετοιμάζω ότι χρειαζόταν για να ξαναστηθεί το φόρουμ αλλού.
Εν τω μεταξύ το BS είχε χακαριστεί από Ρώσους, κάνοντας την εγκατάσταση του προγράμματος του φόρουμ άχρηστη. Όπου και να πήγαινε, έπρεπε να στηθεί από την αρχή. Μικρό το κακό, μιας και το πρόγραμμα παραμένει το ίδιο, ενώ ότι έχει να κάνει με το φόρουμ σαν συλλογή πληροφοριών, μαζί με τους λογαριασμούς χρηστών βρίσκεται σε μια SQL βάση δεδομένων, και αυτή είναι άθικτη.

Κατέβασα λοιπόν αυτήν την βάση από τον σέρβερ στο PC μου. Ανανέωσα τους κωδικούς πρόσβασης στην σελίδα που είχα αγοράσει το πρόγραμμα vBulletin, βρήκα και το πακέτο εγκατάστασής του. Όλα ήταν έτοιμα, για να ξαναστηθεί το BS στην κατάσταση που ήταν πριν δύο μέρες.

Έστειλα ένα email στον Φιωτάκη που τον ενημερώνω σημειώνοντας και τις δύο τελευταίες εκκρεμότητες: Την απαλλαγή του Τάσου, και ένα προσωπικό του χρέος απέναντί μου, όντας απολύτως σίγουρος ότι θα κάνει αυτό που έκανε, να δημοσιεύσει δηλαδή το email μου, όπως το συνηθίζει με ιδιωτικές πληροφορίες.
Ο Φιωτάκης αρνείται για πρώτη φορά ανοιχτά ότι έχει κάποιο χρέος. Αυτό για εμένα είναι όλο που ήθελα, μιας και από ένα σημείο το μόνο που μ’ ενδιέφερε ήταν το βλέμμα του την επόμενη φορά που θα τον συναντήσω στο 36ωρο.

Υπενθυμίζω εδώ, ότι ουδέποτε έβαλα εγώ αυτήν την προσωπική διαφορά μου με τον Φιωτάκη στο προσκήνιο, αλλά πάντα ο Φιωτάκης μόνος του, δημοσιεύοντας τα προσωπικά μηνύματά μου και τα email μου. Όπως ακριβώς και τώρα.

Έχοντας λοιπόν καλυφθεί, έδωσα επί τόπου το DVD με όλα τα στοιχεία που είχα στον κομιστή (Capo).

Ο Φιωτάκης την στιγμή που έκλεισε το BS, πήγε και άλλαξε την καταχώριση που δείχνει στην σελίδα που βρίσκεται το φόρουμ. Θεώρησα ότι το έκανε από μοχθηρότητα για να κάνει ζημιά στο club μας, αλλά εν τω μεταξύ μπορώ να φανταστώ ότι ήταν απλώς βλακεία. Άγνοια πάντως δεν ήταν, μιας και ο Φιωτάκης συντηρεί έναν μεγάλο διαδικτυακό χώρο, και ξέρει ακριβώς τι επιπτώσεις είχε αυτό που έκανε.

Οι επιπτώσεις είναι οι εξής: Μεταφέροντας τον δείκτη σε άλλον σέρβερ, αυτόματα αποκλείει εμένα από το να μπω στο cPanel, την κονσόλα διαχείρισης δηλαδή του παλιού σέρβερ, όπου έμπαινα από το http://bikerspirit.net:2082. Ευτυχώς είχα κάνει άλλη καταχώρηση που έδειχνε στον ίδιο σέρβερ για το club που φτιάξαμε, με το όνομα swatclub.net. Αυτή η καταχώρηση όμως είναι θυγατρική της κύριας bikerspirit.net. Όταν μπήκα με την swatclub.net στο cPanel, και έκανα αίτηση για διαγραφή του bikerspirit.net από κύρια καταχώρηση (primary domain), η απάντηση που πήρα από το service ήταν ότι η αίτηση πρέπει να γίνει από το ίδιο το bikerspirit.net, και όχι από θυγατρικό (addon domain). Ο Φιωτάκης λοιπόν με την κίνησή του αυτόκλειδώθηκε απ’εξω, τουλάχιστον σε ότι αφορά στο όνομα bikerpirit.net, επειδή αυτό είναι δεσμευμένο.

Τι θα μπορούσε να γίνει;
Διάφορα πράγματα, μιας και στα κομπιούτερ δεν υπάρχουν ποτέ αδιέξοδα.
Θα μπορούσε να επαναφέρει ο Φιωτάκης τον δείκτη στον παλιό σέρβερ, μέχρι να γίνει η αλλαγή της κύριας καταχώρησης για παράδειγμα.
Θα μπορούσα να έρθω σε επαφή με τον σέρβερ σε προσωπικό επίπεδο, και να τους εξηγήσω την κατάσταση.
Θα μπορούσα ακόμα και να πάρω τους κωδικούς του καινούριου σέρβερ, να κάνω όλα τα προηγούμενα, και να παραδώσω στον Φιωτάκη το φόρουμ σε δύο μέρες καινούριο και αστραφτερό χωρίς ίχνος απώλειας πληροφοριών και ιούς. Πολλά θα μπορούσαν να γίνουν, αν υπήρχε συνεννόηση και αλληλοσεβασμός.

Δεν υπάρχει όμως, μιας και από αύριο περιμένω την αστυνομία να χτυπήσει το κουδούνι μου, διαβάζοντας χυδαία βρισίδια και απέραντη ειρωνεία από τα σκυλιά του Φιωτάκη.

Έτσι λοιπόν, γνωρίζοντας ότι έκανα αυτό που υποσχέθηκα και με το παραπάνω, ποιος μπορεί μετά από την αντιμετώπιση που είχα να με κατηγορήσει ότι δεν είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω φιλικά τον Φιωτάκη να στήσει το φόρουμ του, καθαρίζοντας τα λάθη που έκανε αυτός;

Θα μου πεις, δεν σέβεσαι τα μέλη του φόρουμ με αυτό που κάνεις. Όχι, διαφωνώ. Ο σεβασμός μου άρχισε από την πρώτη στιγμή που έφυγα έξω φρενών από το BS και δεν πήγα στο PC μου να κατεβάσω την πρίζα (γιατί μπορούσα), και συνεχίστηκε μέχρι και τώρα, που μέσα σε έναν καταιγισμό από προσβολές έκατσα 12 ώρες για να κατεβάσω όλα τα στοιχεία και να ετοιμάσω το DVD. Ο σεβασμός μου όμως προς τα μέλη, δεν είναι δυνατόν να με κάνει να αναλάβω εγώ την ευθύνη για αυτά που χάλασε ο Φιωτάκης.

Γι αυτό λοιπόν, έχοντας ενημερώσει τα λίγα μέλη του BS που σέβομαι ακόμα όσο πιο ειλικρινά γίνεται για τα γεγονότα, νίπτω τας χείρας μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GFiotakis

GFiotakis


Αριθμός μηνυμάτων : 589
Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα - Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: aprilia:Pegaso 650

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:26

apostat έγραψε:
(Το έβαλα σε λάθος τόπικ, γιαυτό ξανάSmile


Να διακόψω για λίγο τον οχετό που ρέει σε αυτό το τόπικ, για να κάνω την χάρη αποκλειστικά και μόνο στον φίλο Θαντερόσαυρο, ο οποίος με έπεισε πως υπάρχουν κάποια άτομα στο Bikerspirit που αξίζει να ακούσουν και την άλλη άποψη.

Καθίστε λοιπόν πίσω, προσπαθήστε να κρατήσετε απόσταση από τα δρώμενα, και ακούστε τι έχω να πω όσο πιο ψυχρά μπορείτε.

Το πώς έφτασα στο σημείο να αυτοδιαγραφώ από το BS το περνάω έτσι, γιατί όποιος ήθελε κατάλαβε.

Φτάνουμε στα σημερινά: Από την στιγμή της αυτοδιαγραφής μας (δικιά μου και του Τάσου) δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα. Ο σέρβερ είναι νοικιασμένος από εμάς τους δύο, και ο Τάσος φέρει την ποινική ευθύνη του BS. Ήταν λοιπόν ξεκάθαρο, ότι έπρεπε να φύγει το όνομα Bikerspirit από τα χέρια του Τάσου, και από τον δικό μας σέρβερ.

Από την πρώτη στιγμή, είπαμε πως η μεταφορά του BS θα γίνει αφού ξεκαθαριστεί το θέμα του ονόματος. Το θέμα αυτό μέχρι σήμερα το βράδυ δεν είχε ξεκαθαριστεί ακόμα.

Βλέποντας όμως ότι ο Φιωτάκης έκανε τις απαραίτητες κινήσεις, ξεκίνησα να ετοιμάζω ότι χρειαζόταν για να ξαναστηθεί το φόρουμ αλλού.
Εν τω μεταξύ το BS είχε χακαριστεί από Ρώσους, κάνοντας την εγκατάσταση του προγράμματος του φόρουμ άχρηστη. Όπου και να πήγαινε, έπρεπε να στηθεί από την αρχή. Μικρό το κακό, μιας και το πρόγραμμα παραμένει το ίδιο, ενώ ότι έχει να κάνει με το φόρουμ σαν συλλογή πληροφοριών, μαζί με τους λογαριασμούς χρηστών βρίσκεται σε μια SQL βάση δεδομένων, και αυτή είναι άθικτη.

Κατέβασα λοιπόν αυτήν την βάση από τον σέρβερ στο PC μου. Ανανέωσα τους κωδικούς πρόσβασης στην σελίδα που είχα αγοράσει το πρόγραμμα vBulletin, βρήκα και το πακέτο εγκατάστασής του. Όλα ήταν έτοιμα, για να ξαναστηθεί το BS στην κατάσταση που ήταν πριν δύο μέρες.

Έστειλα ένα email στον Φιωτάκη που τον ενημερώνω σημειώνοντας και τις δύο τελευταίες εκκρεμότητες: Την απαλλαγή του Τάσου, και ένα προσωπικό του χρέος απέναντί μου, όντας απολύτως σίγουρος ότι θα κάνει αυτό που έκανε, να δημοσιεύσει δηλαδή το email μου, όπως το συνηθίζει με ιδιωτικές πληροφορίες.
Ο Φιωτάκης αρνείται για πρώτη φορά ανοιχτά ότι έχει κάποιο χρέος. Αυτό για εμένα είναι όλο που ήθελα, μιας και από ένα σημείο το μόνο που μ’ ενδιέφερε ήταν το βλέμμα του την επόμενη φορά που θα τον συναντήσω στο 36ωρο.

Υπενθυμίζω εδώ, ότι ουδέποτε έβαλα εγώ αυτήν την προσωπική διαφορά μου με τον Φιωτάκη στο προσκήνιο, αλλά πάντα ο Φιωτάκης μόνος του, δημοσιεύοντας τα προσωπικά μηνύματά μου και τα email μου. Όπως ακριβώς και τώρα.

Έχοντας λοιπόν καλυφθεί, έδωσα επί τόπου το DVD με όλα τα στοιχεία που είχα στον κομιστή (Capo).

Ο Φιωτάκης την στιγμή που έκλεισε το BS, πήγε και άλλαξε την καταχώριση που δείχνει στην σελίδα που βρίσκεται το φόρουμ. Θεώρησα ότι το έκανε από μοχθηρότητα για να κάνει ζημιά στο club μας, αλλά εν τω μεταξύ μπορώ να φανταστώ ότι ήταν απλώς βλακεία. Άγνοια πάντως δεν ήταν, μιας και ο Φιωτάκης συντηρεί έναν μεγάλο διαδικτυακό χώρο, και ξέρει ακριβώς τι επιπτώσεις είχε αυτό που έκανε.

Οι επιπτώσεις είναι οι εξής: Μεταφέροντας τον δείκτη σε άλλον σέρβερ, αυτόματα αποκλείει εμένα από το να μπω στο cPanel, την κονσόλα διαχείρισης δηλαδή του παλιού σέρβερ, όπου έμπαινα από το http://bikerspirit.net:2082. Ευτυχώς είχα κάνει άλλη καταχώρηση που έδειχνε στον ίδιο σέρβερ για το club που φτιάξαμε, με το όνομα swatclub.net. Αυτή η καταχώρηση όμως είναι θυγατρική της κύριας bikerspirit.net. Όταν μπήκα με την swatclub.net στο cPanel, και έκανα αίτηση για διαγραφή του bikerspirit.net από κύρια καταχώρηση (primary domain), η απάντηση που πήρα από το service ήταν ότι η αίτηση πρέπει να γίνει από το ίδιο το bikerspirit.net, και όχι από θυγατρικό (addon domain). Ο Φιωτάκης λοιπόν με την κίνησή του αυτόκλειδώθηκε απ’εξω, τουλάχιστον σε ότι αφορά στο όνομα bikerpirit.net, επειδή αυτό είναι δεσμευμένο.

Τι θα μπορούσε να γίνει;
Διάφορα πράγματα, μιας και στα κομπιούτερ δεν υπάρχουν ποτέ αδιέξοδα.
Θα μπορούσε να επαναφέρει ο Φιωτάκης τον δείκτη στον παλιό σέρβερ, μέχρι να γίνει η αλλαγή της κύριας καταχώρησης για παράδειγμα.
Θα μπορούσα να έρθω σε επαφή με τον σέρβερ σε προσωπικό επίπεδο, και να τους εξηγήσω την κατάσταση.
Θα μπορούσα ακόμα και να πάρω τους κωδικούς του καινούριου σέρβερ, να κάνω όλα τα προηγούμενα, και να παραδώσω στον Φιωτάκη το φόρουμ σε δύο μέρες καινούριο και αστραφτερό χωρίς ίχνος απώλειας πληροφοριών και ιούς. Πολλά θα μπορούσαν να γίνουν, αν υπήρχε συνεννόηση και αλληλοσεβασμός.

Δεν υπάρχει όμως, μιας και από αύριο περιμένω την αστυνομία να χτυπήσει το κουδούνι μου, διαβάζοντας χυδαία βρισίδια και απέραντη ειρωνεία από τα σκυλιά του Φιωτάκη.

Έτσι λοιπόν, γνωρίζοντας ότι έκανα αυτό που υποσχέθηκα και με το παραπάνω, ποιος μπορεί μετά από την αντιμετώπιση που είχα να με κατηγορήσει ότι δεν είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω φιλικά τον Φιωτάκη να στήσει το φόρουμ του, καθαρίζοντας τα λάθη που έκανε αυτός;

Θα μου πεις, δεν σέβεσαι τα μέλη του φόρουμ με αυτό που κάνεις. Όχι, διαφωνώ. Ο σεβασμός μου άρχισε από την πρώτη στιγμή που έφυγα έξω φρενών από το BS και δεν πήγα στο PC μου να κατεβάσω την πρίζα (γιατί μπορούσα), και συνεχίστηκε μέχρι και τώρα, που μέσα σε έναν καταιγισμό από προσβολές έκατσα 12 ώρες για να κατεβάσω όλα τα στοιχεία και να ετοιμάσω το DVD. Ο σεβασμός μου όμως προς τα μέλη, δεν είναι δυνατόν να με κάνει να αναλάβω εγώ την ευθύνη για αυτά που χάλασε ο Φιωτάκης.

Γι αυτό λοιπόν, έχοντας ενημερώσει τα λίγα μέλη του BS που σέβομαι ακόμα όσο πιο ειλικρινά γίνεται για τα γεγονότα, νίπτω τας χείρας μου.

Απλα θα μπορουσες να φτιαξεις το swatclub σε εναν νεο σερβερ , ακομα και σε αυτον που ειχα παρει απο τον Απριλιο με την δηθεν αποχωρηση σου και να παραδωσεις αυτον τον σερβερ με το φορουμ οπως ηταν απο την πρωτη μερα που αυτοδιαγραφτηκες
ολα θα ειχαν τελειωσει με μια απλη κινηση
δεν το εκανες
αραγε γιατι ???

ας αναρωτηθει ο καθενας που θελει ακομα και ο φιλος θαντεροσαυρος την σταση του καθενος

και βεβαια ειμαι περιεργος να σε δω στο 36ωρο με τι μουτρα θα αντικρισεις εμενα αλλα και πολους αλλους που χρησημοποιεις εδω και μηνες για μια κοντρα που υπαρχει μεσα στο αρωστο μυαλο σου

ακομα ομως και σημερα αρνηθηκες να παραδωσεις πληρως το φορουμ και τα στοιχεια του ολα
αλλα μου εστειλες μηνυμα με τον καπο να σε παρω τηλεφωνο για να θεσεις τους ορους σου

αυτο ειναι το ποιον σου Ευσταθιε

να σε χαιροντε οι φιλοι σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gfiotakis.gr
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:33

Να ρωτησω κατι και γω ....... αγοραζει το ρεμαλι ο Βολιωτης μιο εξατμηση με την καρτα του ...... του δινω τα λεφτα και μου την στελνει και την βαζω στο μηχανακι μου ..... μετα απο λιγο καιρο μου τι δινει ενας κουτακιας και του την σπαω στο κεφαλι του ...... τι ευθυνη εχει το παλιορεμαλι ..... ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spypetr

spypetr


Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη-κέντρο απόκεντρο
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Triumph Daytona 955i

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:42

Αυτό που συμφέρει όλους μας είναι να τελειώσει αυτή η ιστορία.
Δε νομίζω να είναι κάτι δύσκολο.
Εγώ προσωπικά είμαι διατεθειμένος να ξεχάσω κάθε τι , με την έννοια ότι έννοια ότι δεν έχω κάτι να χωρίσω με τον Στάθη.
Αρκεί βέβαια να κάνει ότι είναι δυνατόν για να είναι εντάξη με τις υποχρεώσεις του.
Αλλά και αυτό να μη το κάνει, ας προχωρήσουμε στην τελική με άλλο όνομα και ότι χρήματα χρειαστούν να τα δώσουμε.
Νομίζω ότι είναι ανώφελο να μαλώνουμε και δεν συμφωνώ με τη λύση των δικαστηρίων, αλλά είναι δικαίωμα του καθένα να κρίνει πως θα υπερασπίσει την αξιοπρέπεια του, ή τα συμφέροντα του.
Όλοι έχουμε κρίνει τι παίζει, είναι κρίμα για κάποια άτομα, ειδικά για τον Στάθη, αλλά και η μνησικακία μόνο κακό θα μας κάνει.
Νομίζω ότι πρέπει να προχωρήσουμε στη δημιουργία ενός δικτυακού χώρου για τη μοτοσικλέτα πρότυπο , έναν χώρο που με κοινό παρανομαστή την αγάπη μας για την μοτοσικλέτα, να κάνουμε το χαβαλέ μας και μόνο.
Και κάτι ακόμα.
Γαμάτε γιατί χανόμαστε.........


Έχει επεξεργασθεί από τον/την spypetr στις Τρι Ιαν 27 2009, 01:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://spypetr.blogspot.com/
SPiRiT

SPiRiT


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Registration date : 10/11/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:50

σε προλαβα πριν το σβησεις......

spypetr έγραψε:
λαθος εκανα παλι


εσυ εισαι ενα λαθος γενικα 2funny. 2funny. 2funny.
και μη νομιζεις πως επειδη δεν υπαρχουν πια τα παλια ποστ ξεχασα τα περι χαζης ξανθιας bash
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GFiotakis

GFiotakis


Αριθμός μηνυμάτων : 589
Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα - Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: aprilia:Pegaso 650

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:59

spypetr έγραψε:
Αυτό που συμφέρει όλους μας είναι να τελειώσει αυτή η ιστορία.
Δε νομίζω να είναι κάτι δύσκολο.
Εγώ προσωπικά είμαι διατεθειμένος να ξεχάσω κάθε τι , με την έννοια ότι έννοια ότι δεν έχω κάτι να χωρίσω με τον Στάθη.
Αρκεί βέβαια να κάνει ότι είναι δυνατόν για να είναι εντάξη με τις υποχρεώσεις του.
Αλλά και αυτό να μη το κάνει, ας προχωρήσουμε στην τελική με άλλο όνομα και ότι χρήματα χρειαστούν να τα δώσουμε.
Νομίζω ότι είναι ανώφελο να μαλώνουμε και δεν συμφωνώ με τη λύση των δικαστηρίων, αλλά είναι δικαίωμα του καθένα να κρίνει πως θα υπερασπίσει την αξιοπρέπεια του, ή τα συμφέροντα του.
Όλοι έχουμε κρίνει τι παίζει, είναι κρίμα για κάποια άτομα, ειδικά για τον Στάθη, αλλά και η μνησικακία μόνο κακό θα μας κάνει.
Νομίζω ότι πρέπει να προχωρήσουμε στη δημιουργία ενός δικτυακού χώρου για τη μοτοσικλέτα πρότυπο , έναν χώρο που με κοινό παρανομαστή την αγάπη μας για την μοτοσικλέτα, να κάνουμε το χαβαλέ μας και μόνο.
Και κάτι ακόμα.
Γαμάτε γιατί χανόμαστε.........


GAY ALERT


GAY ALERT


GAY ALERT


GAY ALERT


GAY ALERT


GAY ALERT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gfiotakis.gr
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 01:59

SPiRiT έγραψε:
σε προλαβα πριν το σβησεις......

spypetr έγραψε:
λαθος εκανα παλι


εσυ εισαι ενα λαθος γενικα 2funny. 2funny. 2funny.
και μη νομιζεις πως επειδη δεν υπαρχουν πια τα παλια ποστ ξεχασα τα περι χαζης ξανθιας bash




Αααααα ολα και ολα .... δεν ειπε ποτε χαζη ξανθια ....... βλαμμενη ξανθια ναι ..... το ειπε ...... μην τα ισοπεδωνουμε ολα ...... crazy. crazy. crazy. crazy. crazy.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheDentist




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 13/01/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 02:29

apostat έγραψε:
(Το έβαλα σε λάθος τόπικ, γιαυτό ξανάSmile


Να διακόψω για λίγο τον οχετό που ρέει σε αυτό το τόπικ, για να κάνω την χάρη αποκλειστικά και μόνο στον φίλο Θαντερόσαυρο, ο οποίος με έπεισε πως υπάρχουν κάποια άτομα στο Bikerspirit που αξίζει να ακούσουν και την άλλη άποψη.

Καθίστε λοιπόν πίσω, προσπαθήστε να κρατήσετε απόσταση από τα δρώμενα, και ακούστε τι έχω να πω όσο πιο ψυχρά μπορείτε.

Το πώς έφτασα στο σημείο να αυτοδιαγραφώ από το BS το περνάω έτσι, γιατί όποιος ήθελε κατάλαβε.

Φτάνουμε στα σημερινά: Από την στιγμή της αυτοδιαγραφής μας (δικιά μου και του Τάσου) δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα. Ο σέρβερ είναι νοικιασμένος από εμάς τους δύο, και ο Τάσος φέρει την ποινική ευθύνη του BS. Ήταν λοιπόν ξεκάθαρο, ότι έπρεπε να φύγει το όνομα Bikerspirit από τα χέρια του Τάσου, και από τον δικό μας σέρβερ.

Από την πρώτη στιγμή, είπαμε πως η μεταφορά του BS θα γίνει αφού ξεκαθαριστεί το θέμα του ονόματος. Το θέμα αυτό μέχρι σήμερα το βράδυ δεν είχε ξεκαθαριστεί ακόμα.

Βλέποντας όμως ότι ο Φιωτάκης έκανε τις απαραίτητες κινήσεις, ξεκίνησα να ετοιμάζω ότι χρειαζόταν για να ξαναστηθεί το φόρουμ αλλού.
Εν τω μεταξύ το BS είχε χακαριστεί από Ρώσους, κάνοντας την εγκατάσταση του προγράμματος του φόρουμ άχρηστη. Όπου και να πήγαινε, έπρεπε να στηθεί από την αρχή. Μικρό το κακό, μιας και το πρόγραμμα παραμένει το ίδιο, ενώ ότι έχει να κάνει με το φόρουμ σαν συλλογή πληροφοριών, μαζί με τους λογαριασμούς χρηστών βρίσκεται σε μια SQL βάση δεδομένων, και αυτή είναι άθικτη.

Κατέβασα λοιπόν αυτήν την βάση από τον σέρβερ στο PC μου. Ανανέωσα τους κωδικούς πρόσβασης στην σελίδα που είχα αγοράσει το πρόγραμμα vBulletin, βρήκα και το πακέτο εγκατάστασής του. Όλα ήταν έτοιμα, για να ξαναστηθεί το BS στην κατάσταση που ήταν πριν δύο μέρες.

Έστειλα ένα email στον Φιωτάκη που τον ενημερώνω σημειώνοντας και τις δύο τελευταίες εκκρεμότητες: Την απαλλαγή του Τάσου, και ένα προσωπικό του χρέος απέναντί μου, όντας απολύτως σίγουρος ότι θα κάνει αυτό που έκανε, να δημοσιεύσει δηλαδή το email μου, όπως το συνηθίζει με ιδιωτικές πληροφορίες.
Ο Φιωτάκης αρνείται για πρώτη φορά ανοιχτά ότι έχει κάποιο χρέος. Αυτό για εμένα είναι όλο που ήθελα, μιας και από ένα σημείο το μόνο που μ’ ενδιέφερε ήταν το βλέμμα του την επόμενη φορά που θα τον συναντήσω στο 36ωρο.

Υπενθυμίζω εδώ, ότι ουδέποτε έβαλα εγώ αυτήν την προσωπική διαφορά μου με τον Φιωτάκη στο προσκήνιο, αλλά πάντα ο Φιωτάκης μόνος του, δημοσιεύοντας τα προσωπικά μηνύματά μου και τα email μου. Όπως ακριβώς και τώρα.

Έχοντας λοιπόν καλυφθεί, έδωσα επί τόπου το DVD με όλα τα στοιχεία που είχα στον κομιστή (Capo).

Ο Φιωτάκης την στιγμή που έκλεισε το BS, πήγε και άλλαξε την καταχώριση που δείχνει στην σελίδα που βρίσκεται το φόρουμ. Θεώρησα ότι το έκανε από μοχθηρότητα για να κάνει ζημιά στο club μας, αλλά εν τω μεταξύ μπορώ να φανταστώ ότι ήταν απλώς βλακεία. Άγνοια πάντως δεν ήταν, μιας και ο Φιωτάκης συντηρεί έναν μεγάλο διαδικτυακό χώρο, και ξέρει ακριβώς τι επιπτώσεις είχε αυτό που έκανε.

Οι επιπτώσεις είναι οι εξής: Μεταφέροντας τον δείκτη σε άλλον σέρβερ, αυτόματα αποκλείει εμένα από το να μπω στο cPanel, την κονσόλα διαχείρισης δηλαδή του παλιού σέρβερ, όπου έμπαινα από το http://bikerspirit.net:2082. Ευτυχώς είχα κάνει άλλη καταχώρηση που έδειχνε στον ίδιο σέρβερ για το club που φτιάξαμε, με το όνομα swatclub.net. Αυτή η καταχώρηση όμως είναι θυγατρική της κύριας bikerspirit.net. Όταν μπήκα με την swatclub.net στο cPanel, και έκανα αίτηση για διαγραφή του bikerspirit.net από κύρια καταχώρηση (primary domain), η απάντηση που πήρα από το service ήταν ότι η αίτηση πρέπει να γίνει από το ίδιο το bikerspirit.net, και όχι από θυγατρικό (addon domain). Ο Φιωτάκης λοιπόν με την κίνησή του αυτόκλειδώθηκε απ’εξω, τουλάχιστον σε ότι αφορά στο όνομα bikerpirit.net, επειδή αυτό είναι δεσμευμένο.

Τι θα μπορούσε να γίνει;
Διάφορα πράγματα, μιας και στα κομπιούτερ δεν υπάρχουν ποτέ αδιέξοδα.
Θα μπορούσε να επαναφέρει ο Φιωτάκης τον δείκτη στον παλιό σέρβερ, μέχρι να γίνει η αλλαγή της κύριας καταχώρησης για παράδειγμα.
Θα μπορούσα να έρθω σε επαφή με τον σέρβερ σε προσωπικό επίπεδο, και να τους εξηγήσω την κατάσταση.
Θα μπορούσα ακόμα και να πάρω τους κωδικούς του καινούριου σέρβερ, να κάνω όλα τα προηγούμενα, και να παραδώσω στον Φιωτάκη το φόρουμ σε δύο μέρες καινούριο και αστραφτερό χωρίς ίχνος απώλειας πληροφοριών και ιούς. Πολλά θα μπορούσαν να γίνουν, αν υπήρχε συνεννόηση και αλληλοσεβασμός.

Δεν υπάρχει όμως, μιας και από αύριο περιμένω την αστυνομία να χτυπήσει το κουδούνι μου, διαβάζοντας χυδαία βρισίδια και απέραντη ειρωνεία από τα σκυλιά του Φιωτάκη.

Έτσι λοιπόν, γνωρίζοντας ότι έκανα αυτό που υποσχέθηκα και με το παραπάνω, ποιος μπορεί μετά από την αντιμετώπιση που είχα να με κατηγορήσει ότι δεν είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω φιλικά τον Φιωτάκη να στήσει το φόρουμ του, καθαρίζοντας τα λάθη που έκανε αυτός;

Θα μου πεις, δεν σέβεσαι τα μέλη του φόρουμ με αυτό που κάνεις. Όχι, διαφωνώ. Ο σεβασμός μου άρχισε από την πρώτη στιγμή που έφυγα έξω φρενών από το BS και δεν πήγα στο PC μου να κατεβάσω την πρίζα (γιατί μπορούσα), και συνεχίστηκε μέχρι και τώρα, που μέσα σε έναν καταιγισμό από προσβολές έκατσα 12 ώρες για να κατεβάσω όλα τα στοιχεία και να ετοιμάσω το DVD. Ο σεβασμός μου όμως προς τα μέλη, δεν είναι δυνατόν να με κάνει να αναλάβω εγώ την ευθύνη για αυτά που χάλασε ο Φιωτάκης.

Γι αυτό λοιπόν, έχοντας ενημερώσει τα λίγα μέλη του BS που σέβομαι ακόμα όσο πιο ειλικρινά γίνεται για τα γεγονότα, νίπτω τας χείρας μου.

@ apostat
1.Μπορεις να μπεις απο την Ip στο cpanel. που λογικα σου εδωσαν πριν κανεις log το domain .... οποτε το name δεν εχει σχεση αρκει να εχεις το πρωτο μαιλ που σου εστειλαν οταν πηρες χωρο.

2.To main domain ετσι και μεταφερθεί τότε το πρωτο addon γινεται αυτοματα main που ισως να βλεπει folder. Αν δεν εχει γίνει αυτό στείλε ενα mail στο server για να το κανουν manual.

@both
3.Θα πρεπει να τσεκαρετε οτι και η sql ειναι virus free. Γιατι αν εχει γραφτεί κατι πανω στη sql θελει αρκετη δουλεια.

@fiotakis
4.Αν θελετε να χρησιμοποιήσετε απο εδω και περα δωρεαν forums βλεπε simplemachines εχουνε convertors για την database

5. Σταματα να πατας κουμπακια που δεν ξερεις τι κανουν. Μεγαλυτερο προβλημα δημιουργείς παρα λύνεις

6. H Διωξη και @@ δεν προκειται να κανει τπτ οποτε σταματα να κανεις πραγματα λαθος που απλα δεν καταλαβαινεις επειδη απλα δεν τα καταλαβαινεις. Σωστα σου τα εδωσε ο σταθης και αν ειχες καποιον που να ηξερε απο φορουμ θα ηταν up σε λιγοτερο απο μια ωρα.

Τι πρεπει να γινει.

Σταθη ξανακανε register το subdomain σου στο σερβερ για να γινει main και ουσιαστικα να ξεμπερδευεις και με αυτο και τελος.Στάθη μια λεπτομερεια πρεπει να αφησεις πριν φύγεις. Αν η db ειναι σε utf-8 η σε οποιοδηποτε αλλο encoding Ειναι το μοναδικο που μπορει να δημιουργήσει προβλημα

Φιωτακι αφου το πας αλλου σε αλλο σερβερ και αφου αποφασησεις/ετε σε τι πλατφορμα θα δουλεψετε βρες καποιον που να ξερει να στηνει φορουμ (να ξερει απο sql γενικως και οχι μόνο απο mysql) και αστον να το στήσει. Αν ολα ειναι οκ πανω απο μια ωρα δεν θα κανει.

p.s. gia poso megalh db milame?
ps2 ektos apo to new install exei parei kaneis backup apo ftp olo to foroum?
ps3 egw den exw xrono na katsw na to sthsw alla an kolusete se xontro problhma rixte mou ena mail.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 02:44

ducpilot έγραψε:
Λυπαμαι πραγματικα για ολους και ολα,κριμα αλλοιως το ειχαμε σκεφτει,εγω δεν συμετεχω ουτε σε αυτο ουτε σε κανενα αλλο φορουμ,ξερω στα αρχιδια σας,αλλα επρεπε να το πω.Οσοι νομιζουν οτι εχει περισεψει κατι μεταξυμας με τηλ οπως οταν δεν υπηρχαν φορουμ και αλλες μαλακιες.ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.


popcorn. z029. _hi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GFiotakis

GFiotakis


Αριθμός μηνυμάτων : 589
Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα - Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: aprilia:Pegaso 650

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 02:47

2 θεματα εχουν μεινει για να λυθει εντελως το προβλημα

το ενα ειναι με τον σερβερ τον οποιο αρνειται να αποδεσμευσει ο "καλος και αγιος και δεν φταιει σε τιποτα" σταθης

εστειλα λοιπον ενα ερωτημα στον σερβερ

Παράθεση :
I want to move the domain name "bikerspirit.net" in my new account here (bikersspirit.com)
when I try to add the domain name for hosting it doesn't allow me to do so and I get the folowing message.
(The domain “bikerspirit.net” is currently the Primary domain on the bikerspirit.net account. You cannot assign it to this account at this time.)
what should I do to move my domain name there ?

και μου απαντησαν αυτο

Παράθεση :
Dear Customer,
Thanks for contacting us.

We apologize for the trouble you've been having. It looks like the bikerspirit.net is set as the main domain for a different account than yours. The other account is owned by another customer. The owner of that account will need to call us in order for that domain to be moved to a separate account. Since it is the primary domain, he would need to do a rename for his account and leave the now primary domain unassigned or contact billing and have the account deleted for you to put the domain on your account. If you cannot get in contact with the current account owner, you will need to contact our abuse department and discuss with them about your domain dispute. I apologize for the inconvenience.

αυτο θ αμπορουσε να το λυσει ο "αγιος ανθρωπος" που ακουει στο ονομα αποστατ με ενα εμαιλ

θα το λυσουμε και αυτο μονοι μας

το δευτερο ειναι με το προγραμμα vBulletin και τα στοιχεια
καναμε αιτημα για αλαγη στοιχειων και μας απαντησαν αυτο


Παράθεση :
In order to transfer your license we first need to verify that you are the proper license holder. Please respond to this ticket with the following information so that we can verify this request:

- Your customer number
- The authorization code generated when you enter your password into this page: http://members.vbulletin.com/authcode.php
- The answer to the security question:
What was your childhood nickname?

If you don't know the customer number or password, you can request either to be sent to your email address using this form:

http://www.vbulletin.com/members/lostpw.php

Also please provide the following information from the purchase of this license:

- Your full name
- Email address
- Billing address
- Telephone number
- Approximate date of purchase
- Type of license (owned or leased)
- Order Method (Credit Card, Paypal, etc)

In order to transfer the license we require to have the following details of the new party:

- Full name
- Full Address
- Country
- Telephone number
- Billing address
- Valid and working Email address

Before transferring the license, we will email the prospective new owner the details of the license. Once we receive confirmation from them, the license transfer will occur. They will be emailed with their new customer number and password.

Because of a large amount of fraud relating to license transfers, we have a policy regarding the transfer of vBulletin licenses.

The policy states:

Jelsoft may, in its discretion, allow you to transfer your license to another party, providing the license:
- has not already been transferred in the previous 12 months; and
- was purchased more than 3 months in the past.
- is an active owned license

Please note, leased licenses are not eligible for transfer.

You can read this policy under the license agreement here: http://www.vbulletin.com/order/license_agreement.php

We sincerely regret that this policy may cause difficulties, but it is necessary to protect our interests - and those of our existing and prospective customers.

Please note that once you have transferred your license you are no longer allowed to run your own instance and are required to remove the files from your server. Also note that once a license is transferred, the transfer CANNOT be rescinded. If the buyer or transferee later charges back this purchase there is nothing we can do. Make absolutely sure you want to do this.

All the best,
Jake Bunce
Support Team, vBulletin

http://www.vbulletin.com/
mailto:support@vbulletin.com

οπως καταλαβαινετε πρεπει να μας δωσει τα στοιχεια ο "παναγαθος-δεν φταιει για τιποτα" σταθης και δεν το κανει επειδη κραταει τις υποσχεσεις του και κρατα χαρακτηρα απεναντι στους φιλους του

θα το λυσουμε και αυτο αγοραζοντας παλι το προγραμμα αφου δεν κανει το κοπο να ασχοληθει με εμας τους ηλιθιους ,τα σκυλια ,τους αυλικους και τους λοιπους υποπτους που συχναζουν εδω μεσα

νομιζει ο "καλουλης κυριουλης" ευσταθιος πως θα μας εκβιαζει
τον γελασανε , ας τον χαιροντε οι "φιλοι" του

_hi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gfiotakis.gr
GFiotakis

GFiotakis


Αριθμός μηνυμάτων : 589
Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα - Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: aprilia:Pegaso 650

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 02:55

TheDentist έγραψε:

p.s. gia poso megalh db milame?
1,3 γιγα

TheDentist έγραψε:

@fiotakis
5. Σταματα να πατας κουμπακια που δεν ξερεις τι κανουν. Μεγαλυτερο προβλημα δημιουργείς παρα λύνεις
φιλε δεν παταω κανενα κουμπακι αν δεν ξερω
και να εισαι σιγουρος πως ξερω πολυ καλα τι κανω

TheDentist έγραψε:

6. H Διωξη και @@ δεν προκειται να κανει τπτ οποτε σταματα να κανεις πραγματα λαθος που απλα δεν καταλαβαινεις επειδη απλα δεν τα καταλαβαινεις. Σωστα σου τα εδωσε ο σταθης και αν ειχες καποιον που να ηξερε απο φορουμ θα ηταν up σε λιγοτερο απο μια ωρα.
το αν κανω καλα με την διωξη αστο σε μενα αυτο
και οπως σου ειπα και παραπανω ξερω πολυ καλα τι κανω
διαβασε και το παραπανω ποστ και θα καταλαβεις



TheDentist έγραψε:

ps2 ektos apo to new install exei parei kaneis backup apo ftp olo to foroum?
εγω δεν ειχα καμια προσβαση στο σερβερ για να κανω οποιοδηποτε μπακ απ


TheDentist έγραψε:

ps3 egw den exw xrono na katsw na to sthsw alla an kolusete se xontro problhma rixte mou ena mail.
μακαρι να βοηθησεις οταν ερθει η ωρα θα ειναι πολυ καλη προσφορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gfiotakis.gr
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 11:39

apostat έγραψε:
(

Να διακόψω για λίγο τον οχετό που ρέει σε αυτό το τόπικ

διαβάζοντας χυδαία βρισίδια και απέραντη ειρωνεία από τα σκυλιά του Φιωτάκη.


Θα ηθελες πολυ φιλε μου να σε βριζουμε κ να σε ειρωνευομαστε ομως πιστεψε με, δεν σου αξιζει ουτε αυτο.....
Μπορεις να συνεχισεις να ζεις στο παραμυθι σου οτι ολοι ασχολιομαστε με την παρτη σου.
Πρεπει επισης να γνωριζεις ομως οτι ο χαβαλες που κανουμε σ'αυτο το τοπικ ουδεμια σχεση εχει με τον οχετο που ρεει στο μυαλο σου, τωρα αν σε ευχαριστει να νομιζεις οτι το κανουμε για σενα, οκ, κανενα προβλημα, ολοι λιγο πολυ εχουμε την αναγκη να νομιζουμε οτι ασχολιονται μαζι μας!!


ΥΓ: Ειμαι σιγουρος οτι αν περπατας κ ακουσεις γαυγισματα πηδας πανω στα δεντρα....
2funny. 2funny. 2funny.
ΥΓ2: Στελιο ρισπεκτ φιλε... _hi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostat

apostat


Αριθμός μηνυμάτων : 502
Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Honda VFR800

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 11:47

Ο Φιωτάκης αρνήθηκε να υπογράψει το χαρτί μεταβίβασης της ποινικής ευθύνης από το όνομα του Τάσου στο δικό του, οπότε και το DVD που έχει στα χέρια του δεν θα έπρεπε να το έχει, σύμφωνα με τα όσα είχαμε συμφωνήσει.
Αυτό από μόνο του κάνει οποιαδήποτε ενέργεια απελευθέρωσης του bikerspirit.net, όχι μόνο αδύνατη, αλλά και αθέμιτη.

Η ευθύνη λοιπόν βαραίνει αποκλειστικά τον Φιωτάκη, είτε λόγω βλακείας, είτε λόγω κουτοπονηριάς και αθέτησης συμφωνιών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yotis

Yotis


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Registration date : 14/01/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 11:58

spypetr έγραψε:

Νομίζω ότι είναι ανώφελο να μαλώνουμε και δεν συμφωνώ με τη λύση των δικαστηρίων, αλλά είναι δικαίωμα του καθένα να κρίνει πως θα υπερασπίσει την αξιοπρέπεια του, ή τα συμφέροντα του.
Όλοι έχουμε κρίνει τι παίζει, είναι κρίμα για κάποια άτομα, ειδικά για τον Στάθη, αλλά και η μνησικακία μόνο κακό θα μας κάνει.


Εχει δικιο ο Σπυρος... Κι εγω διαφωνω με τη λυση των δικαστηριων... για μενα δικαιοσυνη αποδοθηκε απο τη στιγμη που μαθανε ολοι την αληθεια και τι παιχτηκε... Απο εκει και περα οπως λεει και ο Σπυρος ο καθενας κρινει και αποφασιζει για την παρτυ του ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 12:01

Εγω λεω να μαζευτουμε στην αυλη και να κανουμε λαικο δικαστηριο!!



ΥΓ: Σπορακια κ πασατεμποι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ

2funny. 2funny. 2funny. 2funny.


Ουτε διαφωνω, ουτε συμφωνω με το δικαστηριο, ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ το θεμα _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 12:51

petani έγραψε:
Να ρωτησω κατι και γω ....... αγοραζει το ρεμαλι ο Βολιωτης μιο εξατμηση με την καρτα του ...... του δινω τα λεφτα και μου την στελνει και την βαζω στο μηχανακι μου ..... μετα απο λιγο καιρο μου τι δινει ενας κουτακιας και του την σπαω στο κεφαλι του ...... τι ευθυνη εχει το παλιορεμαλι ..... ????




Καλα ..... κανενας δεν μπορει να μου δωσει μια απαντηση .... ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmeles

gmeles


Αριθμός μηνυμάτων : 399
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα με τασεις φυγης.....
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Africa Twin

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 13:14

η εξατμιση φταιει, ειναι ξεκαθαρο νομιζω....

2funny. 2funny.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yotis

Yotis


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Registration date : 14/01/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 13:36

Εγω παλι νομιζω οτι φταιει ο ΟΤΕ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koyrsaros_gr

koyrsaros_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 215
Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HONDA CB1300

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 13:52

φταιει το swatclub.net
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://koyrsaros-gr.blogspot.com/
Drakos

Drakos


Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: V-Strom DL 650 ABS K7

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 13:52

Η ο Κόκκαλης φταίει ή η Microsoft
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koyrsaros_gr

koyrsaros_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 215
Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HONDA CB1300

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 14:52

φταινε οι αμερικανοι
η μηπως
οι εβραιοι

μπαααα



τα κουμουνια φταινε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://koyrsaros-gr.blogspot.com/
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 14:58

Εχεις δωσει δυο διαφορετικες απαντησεις ..... αρχιζω και μπερδευομαι .... ξεκαθαρισε την θεση αου ..... _innocent _innocent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stzog




Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 12/01/2008

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 15:03

apostat έγραψε:
Ο Φιωτάκης αρνήθηκε να υπογράψει το χαρτί μεταβίβασης της ποινικής ευθύνης από το όνομα του Τάσου στο δικό του, οπότε και το DVD που έχει στα χέρια του δεν θα έπρεπε να το έχει, σύμφωνα με τα όσα είχαμε συμφωνήσει.
Αυτό από μόνο του κάνει οποιαδήποτε ενέργεια απελευθέρωσης του bikerspirit.net, όχι μόνο αδύνατη, αλλά και αθέμιτη.

Η ευθύνη λοιπόν βαραίνει αποκλειστικά τον Φιωτάκη, είτε λόγω βλακείας, είτε λόγω κουτοπονηριάς και αθέτησης συμφωνιών.
Δηλαδη τα περι λαθους ενεργειων του Φιωτακη και του αυτοκλειδωματος απο τον σερβερ δεν ισχυουν???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koyrsaros_gr

koyrsaros_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 215
Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: HONDA CB1300

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 15:13

petani έγραψε:
Εχεις δωσει δυο διαφορετικες απαντησεις ..... αρχιζω και μπερδευομαι .... ξεκαθαρισε την θεση αου ..... _innocent _innocent
καλα τοτε
φταιει ο πετανι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://koyrsaros-gr.blogspot.com/
soulnick

soulnick


Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Kawasaki KLR 650

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 15:21

βαλε ιριδιου να νιωσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ BIKER SPIRIT
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 24Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: