mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηΠροβολή Νέων Μηνυμάτων

 

 Και φαινοταν τοσο ευκολο...

Πήγαινε κάτω 
+8
petani
Yotis
ISIGONIS
Nikker1985
jpag
stoui_the_great
NikosCB
Vampire
12 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 02:15

Πριν 3 μερες ξεκινησα μαθηματα για διπλωμα 125....
Μετα απο ενσταση μου στο δασκαλο κανω ΜΕ συμπλεκτη για να μαθω γιατι ποτε δε ξερεις τι θα παρω....(ουτε γω ξερω δλδ.... Razz )

Μετα το πρωτο μαθημα....το πρωτο πραγμα που ειπα ηταν... "Και φαινοταν τοσο ευκολο...." Crying or Very sad Crying or Very sad

Κανω με ενα cbr 125 τα μαθηματα κ με αυτο θα δωσω κιολας...
Ειχα που ειχα για αρχη σοβαρα προβληματα με το συμπλεκτη ειχα κ το δασκαλο που επεμενε πως πρεπει να μαθω να οδηγω με αλλο ατομο απο πισω γιατι αμα μαθω τα δυσκολα μετα παω πιο χαλαρα μονος μου....
Αποτελεσμα???
90 κιλα μηχανη + 65 εγω + 100 κιλα ο δασκαλος(γιατι ειναι κ 2 μετρα ο ατιμος...αμα το καβαλει το κανει να φαινεται mini bike) = 200φευγα κιλα... = Ακομα πιο πολυ γκαζι πριν αφησω το συμπλεκτη για να ξεκινησουμε....
Αφου εκανα κ λιγο μονος μου κ αφου παλεψα κ με συνεπιβατη φτανουμε να φυγουμε κ επρεπε εγω να ξεκινησω με τα 200φευγα κιλα που λεγαμε πριν σε σχετικη ανηφοριτσα....αρκετη για να σε παει πισω χωρις φρενο....
Περιττο να σας πω οτι μου εσβησε γυρο στις 10 φορες....μια δεν αφηνα αρκετα γρηγορα το φρενο,μια το συμπλεκτη,μια δε παταγα πολυ γκαζι.... = τα νευρα μου....

Επισης δεν ειχα ιδεα το γ%#$%#$%μενο συστημα με τις ταχυτητες που μετα τη πρωτη τις βαζεις απο κατω προς τα πανω....χαλασε ο κοσμος να ειναι σα το παππι?κατω-κατω-κατω-κατω.... κ για να βγαλεις πανω-πανω-πανω....??????

Ομολογω οτι απογοητευτηκα πολυ...στην αρχη το περιμενα πολυ πιο ευκολο κ τα βρηκα μπαστουνια.....

Σημερα εκανα κ το 2ο μαθημα στο οποιο τα πηγα πολυ καλυτερα ειναι η αληθεια κ καθως ανοιξα καπως παραπανω το γκαζι κτλ κ αλλαζοντας σωστα τις ταχυτητες καταλαβα λιγο απο το "οι 4 ροδες μεταφερουν το σωμα,οι 2 τη ψυχη..." (καθως κανω μαζι κ αμαξι αυτες τις μερες οποτε τα βλεπω μαζι κ τα 2 απο το επιπεδο του μαθητευομενου...)
Εκανα επισης αρκετα τις 2 ευθεις (επιταχυνση,αργη) κ κατι λιγο απο οχταρακια στα οποια εχω ψιλο δυσκολιες γιατι φοβαμαι μη φαω σαβουρα απο τη πολυ κλιση...(πιο πολυ φοβαμαι τη μηχανη που ειναι καινουργια κ δε θελω να ειμαι ο πρωτος που θα τη σαβουριασει...)

Τεσπα ολα καλυτερα σημερα εκτος.....απο το Γ@#$%^&ΜΕΝΟ ξεκινημα στην ανιφοριτσα παλι!!!!
Αλλες 10 φορες τουλαχιστον μου μεινε στα χερια η κουκλα.... :oops: :oops: :oops:

Παρολαυτα μετα το δευτερο μαθημα μου εφυγαν οι σκεψεις "δε θα τα καταφερω ποτε,με παππι με κοω μια ζωη" κτλ...
Πιστευω πως με παλεμα κατι θα καταφερω....οκ δε θα αλλαζω κ ταχυτητες πανω στη στροφη σα το rossi αλλα....τι στο καλο....κατι θα καταφερω....ελπιζω.....


(Το ολο post δεν ειχε αποτερο σκοπο καποια ερωτηση αν αυτο ψαχνετε...απλα ηθελα να μοιραστω το προβληματισμο μου κ τα προβληματα που αντιμετοπιζω σαν αρχαριος κ να συζητησουμε τπτ επι αυτων χαλαρα... Smile )
(Ισως σε καποιους θυμιζω τον εαυτο τους,ισως αλλοι να γελανε... οκ ρε παιδια...κανεις δε γεννηθηκε τελειως...σε ολους καποτε εσβηνε....νομιζω.....)(για το rossi δε κοβω κ το χερι μου....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikosCB

NikosCB


Αριθμός μηνυμάτων : 320
Ηλικία : 42
Τόπος : AΘΗΝΑ
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: Hayabusa

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 22:19

Ελα βρε!Καλη αρχη και με το διπλωμα στο χερι!Μην ανυσηχεις, ειναι μεχρι να βρεις το κολπο!Υπομονη και επιμονη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 13 2008, 23:18

Φίλε μου υπομονή και επιμονή! Θα δείς ότι με τον καιρό θα σου φαίνεται ολοένα και πιο εύκολο, μέχρι να γίνει παιχνιδάκι! Σε λίγους μήνες θα κοιτάς εσύ ο ίδιος το πόστ σου και θα γελάς! Μην ανησυχείς!
Επίσης πιστεύω μ@λ@κία του δάσκαλου σου να σε βάλει απο την πρώτη μέρα σε ανηφορικό δρόμο με το 125 (που δεν έχει ροπή) και μάλιστα δικάβαλο και πρίν ακόμα μάθεις συμπλέκτη! Στο λεω επειδή είχα το ybr 125 το οποίο έχει παρόμοιες επιδόσεις με το cbrάκι και πολύ συχνά μου έσβηνε σε ανηφόρες με 2ο άτομο πίσω! Απ`ότι κατάλαβα φταίει η πολύ μικρή ροπή του κινητήρα στις χαμηλές στροφές. Η λύση είναι να δίνεις περισσότερο γκάζι (μην το φοβάσε δεν κλοτσάει ιδιαίτερα με τόσα κιλά φορτομένο)! Όπως και να έχει καλή επιτυχία με τα μαθήματα... _thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jpag

jpag


Αριθμός μηνυμάτων : 206
Ηλικία : 50
Τόπος : sepolia city
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: YAMAHA XT500e

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 12:58

μην κολωνεις εγω πρωτα αγορασα μηχανακι και στο δρομο για τον πρωτο καφε εμαθα τον συμπλεκτη!!!!!!!!!


εφαγα τρελα βρισιδια απο τα σβησιματα στα φαναρια αλλα στα τετοια μου


μην το βαζεις κατω (ουτε πανω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikker1985

Nikker1985


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ηλικία : 38
Registration date : 12/01/2008

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2008, 13:58

Έχεις να μάθεις ορισμένα σημαντικά πράγματα.

Πρώτον. Δεν είναι CBR 1000RR QUATRO TURBO. Δεν χρειάζεται να είσαι χειρουργός για να το οδηγήσεις. Μην το λυπάσαι το γκάζι του, μην λυπάσαι τον συμπλέκτη του, πιές του το αίμα. Να σπινιάρει λίγο δύσκολο.

Τώρα τόσο ελαφρύ μηχανάκι με μικρό μεταξόνιο δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται πάντως πρέπει να μάθεις τι εστί countersteering.
Πρέπει να δεις συνειδητά πως κινείται η μηχανή όταν πας να στρέψεις το τιμόνι γιατί η μηχανή πάνω απο όλα με το τιμόνι οδηγιέται και όχι με το βάρος,μάτια σκέψη κτλ. κτλ. που λένε.

Αυτό που θα παρατηρήσεις, είναι ότι στρίβει αντίθετα, καθώς το τιμόνι δεν κινείται ποτέ του.Πάντα ευθυγραμμισμένο θα είναι με την μηχανή. Αυτό που μετακινείται είναι η ίδια η μηχανή.Δηλαδή καμπυλώνει αντίστοιχα.Αυτό που θα ακούσεις να λένε σαν, εκτρέπω την μηχανή απο την πορεία της.

Χαρακτηριστικό Παράδειγμα τα motoGP.Ναι μεν τους βλέπεις να κρέμονται έξω απο την μηχανή τους, αλλά η μηχανή δεν στρίβει.Πρώτα κρέμονται και μετά απο λίγο καμπυλώνει η μηχανή, δηλαδή με το τιμόνι.Άμα περιμέναν να στρίψει η μηχανή με το βάρος τότε σε κάθε στροφή θα φεύγανε ευθεία.Και είναι τρομαχτικό να συνειδητοποιήσεις πόσα άτομα περιμένουνε να στρίψουνε με το βάρος τους.

Όταν μπορέσεις να δεις την συμπεριφορά της μηχανής θα είναι πιο εύκολο το δικάβαλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2008, 01:38

Thx για τις ευχες παιδες,η αληθεια ειναι οτι μετα το 2ο μαθημα θα του πιω το αιμα αλλα θα το μαθω ειμαι αποφασισμενος Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ISIGONIS

ISIGONIS


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 42
Registration date : 14/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6 S2

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 08:24

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ.

ΜΕΤΑ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yotis

Yotis


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Registration date : 14/01/2008

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 10:45

Με το αμαξι πως τα πας... Αν εχεις μαθει εκει τον συμπλεκτη σκεψου οτι ειναι το ιδιο πραγμα ... Τη ιδια ακριββως δουλεια κανει στο αμαξι και τη μηχανη...


Πρωτα ερχεται η ακριβεια και μετα η ταχυτητα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 10:55

ΥΠΟΜΟΝΗ ....... ΕΠΙΜΟΝΗ .... ΗΡΕΜΙΑ και ολα θα ερθουν μονα τους ..... δεν χρειαζεται ΒΙΑΣΥΝΗ ..... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΑΘΗΜΕΝΟΣ ...... ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ........
Να μην καθεσαι πολλες ωρες μπροστα στον Η/Υ ..... δεν προκειται να σου διξει αυτο που θελεις ..... ΒΟΛΤΕΣ ..... ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ...... ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ........ να κανεις ..........και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα ζητησεις να σβηστει αυτο το τοπικ .......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Hornet

Black Hornet


Αριθμός μηνυμάτων : 473
Ηλικία : 50
Τόπος : Keratsini City
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: Yamaha Fazer600 S2/abs

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 18:26

O Επιμενον Νικα παντα φιλε .......χαλαρα και να εισαι αποφασισμενος οτι θα το καταφερεις ολα τα αλλα θα ερθουν απο μονα τους cool.g cool.g cool.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos84

mitsos84


Αριθμός μηνυμάτων : 254
Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα καλλιθεα
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό:

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 19:12

καλα πες στο δασκαλο να σε αφισει να κανεις καμια βολτα μονος σου..ακομα δεν πηρες το κολαι θελει να πας και δικαβαλο?? και κανε πολλα ξεκινηματα για να συνηθισεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mitsakos84.blogspot.com
coustaeu

coustaeu


Αριθμός μηνυμάτων : 61
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: ΣΟΥΤΖΟΥΚΙ V-strom 650abs

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΤετ Ιαν 16 2008, 23:30

Επιμονή και ψυχραιμία... !

Διώξε το φόβο σου... Να είσαι χαλαρός... Μόνον έτσι θα μάθεις και θα εξοικιωθείς γρήγορα...

Εγώ έμαθα να οδηγώ μηχανή στα 30. Τον πρώτο καιρό οδηγουσα και η καρδιά μου κόντευε να σπάσει... Το βράδυ που ξάπλωνα όμως ανυπομονουσα να ξημερωσει να την ξαναοδηγησω.

Μέσα στην πόλη οδηγούσα και όταν ένιωθα ότι ο φόβος μου ήταν πολύ πάνω από τα φυσιολογικά επίπεδα σταματούσα, ηρεμούσα και έλεγα στον εαυτό μου ότι ο πραγματικός κίνδυνος ήταν ο φόβος μου... εκανα ενα τσιγαρο... επινα ενα χυμο... σκεφτομουν κατι ευχαριστο...

Κι έτσι είναι... Εχεις να φοβηθεις μονο το φοβο σου ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 00:16

Οι πολλες βολτες ρε γαμωτο δεν ειναι προνομιο που μπορω να εχω...γιατι κανω μαθημα οποτε μπορει κ αυτος κ ειμαι ακομα στα 2 μαθηματα...δεν εκανα κανενα 3 μερες τωρα γιατι επεσαν δουλειες στο δασκαλο....και δε μπορω να κανω με τη transalp του αδερφου μου γιατι ειναι απλα τερας για αρχαριο....200 κιλα...περαω στην αλλη ακρη κ δεν την κραταω...
Κανω με συμπλεκτη μεν απλα κ η μαλακια ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα θα παω για παππι κ οχι για μηχανη με συμπλεκτη καθως ειναι αρχη ακομα κ το παππι μενει οπως ειπαν πολλοι...
Εχω κ τη γκρινια απο το σπιτι για τη μηχανη οτι θα σκοτωθω επειδη ειναι νωρις κ μλκιες....κ κανενας δε με ακουει οτι μπορει να ειναι μηχανες αλλα ειναι ακομα 125 κυβικα κ δε μπορεις να τρεξεις κ να θες...
Γαμησετα με λιγα λογια...με κοβω delivery κ σε κανα χρονο θα παω να χτυπησω το xt μονος μου...lol...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thunderosaurus

thunderosaurus


Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: YAMAHA YZF1000R

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 00:25

coustaeu έγραψε:
Επιμονή και ψυχραιμία... !

Διώξε το φόβο σου... Να είσαι χαλαρός... Μόνον έτσι θα μάθεις και θα εξοικιωθείς γρήγορα...

Εγώ έμαθα να οδηγώ μηχανή στα 30. Τον πρώτο καιρό οδηγουσα και η καρδιά μου κόντευε να σπάσει... Το βράδυ που ξάπλωνα όμως ανυπομονουσα να ξημερωσει να την ξαναοδηγησω.

Μέσα στην πόλη οδηγούσα και όταν ένιωθα ότι ο φόβος μου ήταν πολύ πάνω από τα φυσιολογικά επίπεδα σταματούσα, ηρεμούσα και έλεγα στον εαυτό μου ότι ο πραγματικός κίνδυνος ήταν ο φόβος μου... εκανα ενα τσιγαρο... επινα ενα χυμο... σκεφτομουν κατι ευχαριστο...

Κι έτσι είναι... Εχεις να φοβηθεις μονο το φοβο σου ...


Εμ τί περίμενες;

Δε θυμάσαι τη σοφή λαϊκή ρήση;
'Αυτά μας τάπανε πολλοί
μας τάπε κι ένας Γάλλος
αν δε γ....κες μικρός
θα γ....θείς μεγάλος"

Βλέπεις λοιπόν; Τώρα μεγάλωσες! 2funny. 2funny.

Και δεν έφτανε αυτό! Πήρες και V Strom! Αυτό πού το βάζεις; doh.


Βαμπίρ! Ξέρεις τί λέω; 'Οτι όταν τελειώσεις και φύγεις από την άγρυπνη ματιά του δασκάλου και δοκιμάσεις μόνος, θα λυθείς και τα πράγματα θα σου φαίνονται πιο απλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://picasaweb.google.com/oliadellatola
Vampire

Vampire


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 34
Registration date : 12/01/2008

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 00:31

thunderosaurus έγραψε:
coustaeu έγραψε:
Επιμονή και ψυχραιμία... !

Διώξε το φόβο σου... Να είσαι χαλαρός... Μόνον έτσι θα μάθεις και θα εξοικιωθείς γρήγορα...

Εγώ έμαθα να οδηγώ μηχανή στα 30. Τον πρώτο καιρό οδηγουσα και η καρδιά μου κόντευε να σπάσει... Το βράδυ που ξάπλωνα όμως ανυπομονουσα να ξημερωσει να την ξαναοδηγησω.

Μέσα στην πόλη οδηγούσα και όταν ένιωθα ότι ο φόβος μου ήταν πολύ πάνω από τα φυσιολογικά επίπεδα σταματούσα, ηρεμούσα και έλεγα στον εαυτό μου ότι ο πραγματικός κίνδυνος ήταν ο φόβος μου... εκανα ενα τσιγαρο... επινα ενα χυμο... σκεφτομουν κατι ευχαριστο...

Κι έτσι είναι... Εχεις να φοβηθεις μονο το φοβο σου ...


Εμ τί περίμενες;

Δε θυμάσαι τη σοφή λαϊκή ρήση;
'Αυτά μας τάπανε πολλοί
μας τάπε κι ένας Γάλλος
αν δε γ....κες μικρός
θα γ....θείς μεγάλος"

Βλέπεις λοιπόν; Τώρα μεγάλωσες! 2funny. 2funny.

Και δεν έφτανε αυτό! Πήρες και V Strom! Αυτό πού το βάζεις; doh.


Βαμπίρ! Ξέρεις τί λέω; 'Οτι όταν τελειώσεις και φύγεις από την άγρυπνη ματιά του δασκάλου και δοκιμάσεις μόνος, θα λυθείς και τα πράγματα θα σου φαίνονται πιο απλά.
Εγω παλι λεω πως οταν θα φυγω,με κοβω με innova injection κ αντε γεια συμπλεκτη.....
Δε με κοβω να τους αλλαζω μυαλα σπιτι... cry.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui_the_great

stoui_the_great


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ηλικία : 43
Τόπος : Πάτρα/Λεμεσός
Registration date : 13/01/2008

My Bike
Μοτό: FZ6N

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 02:39

Vampire έγραψε:
Εγω παλι λεω πως οταν θα φυγω,με κοβω με innova injection κ αντε γεια συμπλεκτη.....
Δε με κοβω να τους αλλαζω μυαλα σπιτι... cry.

Αυτό να πάρεις! Μεταχειρισμένο το βρίσκεις σε καλή τιμή και είναι πολύ καλύτερο απο παπί! yamaha ybr 125

Και φαινοταν τοσο ευκολο... YBR125
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petani

petani


Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 62
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 12/01/2008

My Bike
Μοτό: FAZER 1000

Και φαινοταν τοσο ευκολο... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και φαινοταν τοσο ευκολο...   Και φαινοταν τοσο ευκολο... I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 17 2008, 02:54

Vampire έγραψε:
Οι πολλες βολτες ρε γαμωτο δεν ειναι προνομιο που μπορω να εχω...γιατι κανω μαθημα οποτε μπορει κ αυτος κ ειμαι ακομα στα 2 μαθηματα...δεν εκανα κανενα 3 μερες τωρα γιατι επεσαν δουλειες στο δασκαλο....και δε μπορω να κανω με τη transalp του αδερφου μου γιατι ειναι απλα τερας για αρχαριο....200 κιλα...περαω στην αλλη ακρη κ δεν την κραταω...
Κανω με συμπλεκτη μεν απλα κ η μαλακια ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα θα παω για παππι κ οχι για μηχανη με συμπλεκτη καθως ειναι αρχη ακομα κ το παππι μενει οπως ειπαν πολλοι...
Εχω κ τη γκρινια απο το σπιτι για τη μηχανη οτι θα σκοτωθω επειδη ειναι νωρις κ μλκιες....κ κανενας δε με ακουει οτι μπορει να ειναι μηχανες αλλα ειναι ακομα 125 κυβικα κ δε μπορεις να τρεξεις κ να θες...
Γαμησετα με λιγα λογια...με κοβω delivery κ σε κανα χρονο θα παω να χτυπησω το xt μονος μου...lol...



Να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι η γκρινια απο το σπιτι ειναι μονο για το καλο σου .... ειναι δυσκολα εκει εξω τα πραγματα..... δεν ειναι οπως παλια ....... (το 1979 που ημουν και γω 18 χρονων .... ετσι αντεδρασα .....
δουλεψα δυο χρονια "συγχρονη" για να παρω το πρωτο μου 125) ...... εχουν αγριεψει οι καταστασεις ...
..... ακου τους γονεις σου και δεν θα χασεις ..... αντιθετως θα κερδισεις την πολυποθητη πειρα δουλευοντας delivery ..... YΠΟΜΟΝΗ λοιπον ......... και τα καλυτερα ΕΡΧΟΝΤΑΙ ......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Και φαινοταν τοσο ευκολο...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
mybike v. 2.0... η επιστροφή fun - moto - fun :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ :: Οδηγική Τεχνική-
Μετάβαση σε: